Size bir telefon kadar yakınız
0262 644 75 75

YKS DİL HAZIRLIK

Anasayfa » YKS DİL HAZIRLIK

DİLKO ENGLISH İLE YABANCI DİL SINAVINA HAZIRLIK 697 SAAT DERS


DİLKO ENGLISH, Yabancı Dil alanından üniversiteye hazırlık konusunda öncü bir eğitim kurumudur. Yıllar boyunca binlerce öğrencinin saygın üniversitelerde önemli bölümlere yerleşmesini sağlamış olan köklü bir eğitim geleneğine sahiptir.
Yabancı Dil sınavlarına ilişkin hazırlık ürünlerinin en büyük içerik üreticilerinden olan Dilko Yayıncılık tarafından özel olarak hazırlanan setlerin kullanıldığı ve sınav uzmanı öğretmenler tarafından yönetilen eğitimlerimizle, akademik kelime bilgisi, akademik dil bilgisi ve soru çözümü alanlarında kendinizi geliştirebilir, hayalinizdeki üniversiteye adım adım yaklaşabilirsiniz.
Yenilenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında, zorunlu olan ilk testin (Temel Yeterlilik Testi) ertesi günü uygulanan Yabancı Dil testine giren adayların Yabancı Dil yerleştirme puanı hesaplanır ve adaylar başta İngilizce olmak üzere birçok dilde “Dil ve Edebiyat, Öğretmenlik veya Mütercim-Tercümanlık” bölümlerini tercih edebilirler.
Yabancı Dil puanının hesaplanmasında %40 oranında Temel Yeterlilik Testi, %60 oranında ise Yabancı Dil testi esas alınmaktadır.
YKS Dil Hazırlık Programına katılan Öğrenciler 672 Saat Ders Eğitim göreceklerdir.

DİLKO YAYINCILIK MATERYAL İÇERİKLERİ

DİLKO yayın kurulu tarafından hazırlanan yayın setlerini kullandığımız programımızı 4 ana başlığa ayırabiliriz.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) – YABANCI DİL TESTİ İÇERİĞİ


Yabancı Dil testinde adayların kelime bilgisi, dil bilgisi kuralları, okuduğunu anlama becerisi ile ilgili soruları çözmeleri beklenir.
Sınavın içeriğinde bulunan sorular:
-5 Kelime Sorusu
-10 Dil Bilgisi Sorusu
-5 Parçada Boşluk Doldurma Sorusu
-8 Cümle Tamamlama Sorusu
-12 Çeviri Sorusu
-15 Paragrafta Anlam Sorusu
-5 Karşılıklı Konuşma Sorusu
-5 Anlamca Yakın Cümle Sorusu
-5 Verilen Duruma Uygun Cümle Bulma Sorusu
-5 Paragraf Tamamlama Sorusu
-5 Paragrafta Anlamı Bozan Cümle Sorusu

DİL BİLGİSİ ÇALIŞMALARI


Dilko konu anlatım kitabı, yaprak testler ve soru bankaları ile İngilizce dilinde tüm dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenecek ve temelde öğrencileri hedeflere dil becerileri geliştirilerek sınav odaklı çalışmalar yapılacaktır.
Dilbilgisi öğrenimindeki temel amaç, soru çözüm tekniklerini ve okuma – anlama becerilerini geliştirmektir.

KELİME ve OKUMA – ANLAMA ÇALIŞMALARI


İleri düzeyde dil hakimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekir.
Yapılan kelime çalışmaları, ÖSYM dil sınavında çıkan kelimeler odak alınarak hazırlanmıştır.
DİLKO YKS Dil Üniversite Hazırlık Kursu içinde yapılan çalışmalarla adayların 3000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır.
Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleri ile hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler.
Derslerimizde sadece yazılı metinler değil, görsel materyallerde kullanılarak ( belgesel, dizi, BBC, CNN gibi kanallar) akademik makale çözümleri yaparak kelime çalışmaları yapılır.

SORU TİPLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR


Dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleri ile ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir.
DİLKO YKS DİL Üniversite Hazırlık Kursu içinde soru tiplerine yönelik yaprak testler ve soru bankaları kullanılarak gerekli soru çözme teknikleri adaylara öğretilmektedir.

DENEME SINAVLARI ÇÖZÜMÜ


Dilbilgisi ve kelime çalışmaları ile İngilizce seviyesini; soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan adayların, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir.

  • Türkiye Geneli İki Adet Deneme Sınavı
  • Ortalama 50 Adet Deneme Sınavı
  • Her Hafta Kurum İçi Deneme Sınavı

Deneme Takibi, deneme soru çözümleri etüt çalışmalarında yapılacak kurum içi deneme sınav sonuçları düzenli olarak veliler ile paylaşılacaktır.

REHBERLİK HİZMETLERİ


Süre Yönetimi ve Tercihler :
Sınavlarda öğrencilerin sadece soru çözümünün gerçekleştirmesi yeterli değil, çözülmesi beklenen soruları süresi içerisinde cevaplandırması önemlidir. Odaklanma ve süreyi doğru kullanma teknikleri becerileri uzman rehber öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize kazandırılacaktır.
Öğrencilerimizin geleceğini belirleyecek olan tercih döneminde, öğretmenlerimiz ve rehberlik hizmetleri uzmanlarımız, meslek seçimi, kariyer planlaması ve tercihler konusunda destek sağlayacaklardır.
Sınav Kaygısı ve Stres Azaltma Teknikleri
Sınav kaygısı üniversite sınavına giren birçok öğrencinin yaşadığı bir problemdir. Sınav stresi, öğrencinin sınav başarısını doğrudan etkilemektedir.
Öğretim dönemi boyunca uzman rehberlik öğretmenlerimizin katılımıyla öğrencilerimizin sınav kaygısı ve sınav stresiyle başa çıkabilme yeteneklerini geliştirebilecek work shop çalışmaları yapılacaktır.
Verimli Ders Çalışma Teknikleri :
Velilerin öğrencilerden genel beklentisi derslerine çok çalışıp başarılı olması yönündedir. Beklentiye göre başarısızlık söz konusu olduğunda yeterince çok çalışmamak olarak görülmekte ve daha fazla çalışması istenmektedir. Öğrencilerimize verimli ders çalışma metotları ve etkili çalışma yöntemleri rehberlik servisi tarafından öğrencilerimize kazandırılacaktır. Gerekli olan bilinçsizce çok çalışmak değil, verimli ders çalışma yollarını iyi bilerek ve bunlardan gereğince faydalanarak etkili çalışmadır.

SOSYAL ETKİNLİKLER ve GEZİLER


Öğrencilerin konuşma yeteneklerini geliştirmesi amacıyla native speaker öğretmenler ile 15 gün arayla 1 saat boyunca konuşma dersleri yapılacaktır.
Dönem içerisinde öğrencilerin belirleyeceği en az iki Üniversiteye tanıtım gezisi yapılacaktır.
Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak amacıyla yabancı öğretmenlerimizin de katılacağı gezi ve etkinlikler yapılacaktır.
Öğrencilerimize belirli aralıkla yabancı dilin küresel anlamdaki önemini ve meslek seçimindeki etkisini anlatılacağı konferanslar üniversitelerde görev yapan akademisyenler tarafından sempozyumlar düzenlenecektir.

Öğrencilerin konuşma yeteneklerini geliştirmesi amacıyla native speaker öğretmenler ile 15 gün arayla 1 saat boyunca konuşma dersleri yapılacaktır.
Dönem içerisinde öğrencilerin belirleyeceği en az iki Üniversiteye tanıtım gezisi yapılacaktır.
Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak amacıyla yabancı öğretmenlerimizin de katılacağı gezi ve etkinlikler yapılacaktır.
Öğrencilerimize belirli aralıkla yabancı dilin küresel anlamdaki önemini ve meslek seçimindeki etkisini anlatılacağı konferanslar üniversitelerde görev yapan akademisyenler tarafından sempozyumlar düzenlenecektir.