Size bir telefon kadar yakınız
0262 644 75 75

PROFICIENCY (HAZIRLIK ATLAMA)

Anasayfa » PROFICIENCY (HAZIRLIK ATLAMA)

Proficiency kursu (hazırlık atlama kursu), üniversitelerimizde verilen İngilizce hazırlık eğitimini atlamak isteyen öğrencilerin gireceği sınavlara yönelik düzenlenmiştir. ülkemizde bazı üniversitelerimizde hazırlık atlama derecesi olarak TOEFL sonuçları kabul edilirken, bazı üniversitelerimiz kendi bünyelerinde seviye belirleme sınavı yaparak buna göre öğrencileri İngilizce hazırlık sınıflarına alır ya da öğrencinin İngilizce hazırlık sınıfına ihtiyacı olmadığına, bu kademeyi geçmesine ve İngilizce ‘den muafiyetine karar verirler. Zaman kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin bunu elde edebilmesi için teknik yeterliliğe sahip en iyi hazırlık atlama eğitimini alması gerekir.  

DİLKO English Gebze Proficiency kursları bu sınavları temel alarak hazırladığımız eğitim sürecinde, üniversitenin hazırlık sınıfını atlamak yada hazırlık sınıfları arasında daha yüksek bir kurdan başlamak isteyen öğrencilerimize Proficiency deneme sınavları hazırlayarak eksiklerini gideriyor, Proficiency kelimeleri ile destekliyor, İngilizce gramer konusunda destekliyor eğitim hayatlarında kendilerine faydalı olacak bir İngilizce dil kursundan geçiriyoruz.   

Proficiency formatında yapılan İngilizce düzey belirleme sınavı sonuçlarına ve girecekleri yeterlilik sınavının türüne göre gruplara yerleştirilirler. Proficiency Kurs süresi, öğrencinin durumuna göre 100-120 saat arası değişkenlik gösterir üniversite hazırlık atlama sınavlarının ne zaman yapılacağına kurumlar kedileri karar verirler.

ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme süreci sonuçları açıklandıktan sonra, her üniversite kendi sınav tarihini açıklar. Sınavlar genellikle Eylül ayının 3. haftası ile Ekim ayının 2. haftası arasında uygulanmaktadır. İngilizce muafiyet sınavı, Proficiency kurs fiyatları, öğrencilerimize özel indirimli proficiency kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için bizi arayabilir, binamızı ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’un birçok prestijli üniversitesinin öğrencilerine bu zamana dek verdiğimiz kaliteli eğitimden doğru faydalanmak için İngilizce hazırlık atlama sınavına yönelik eğitimi sürecinde tüm öğrencilerimiz ve yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip ederek eğitim ofisimizce hazırlanan paylaşımlardan faydalanmalarını tavsiye ederiz. Binamızda bulunan kütüphanemizi kullanmanız, ücretsiz Club aktivitelerimize katılmanız yine bu süreçte size son derece faydalı olacaktır.